- akce již proběhla.
Wycieczka do Ustronia

V neděli 17. 5. 2026 se místo bohoslužeb u nás v kostele vydáme společně auty na výlet do Ustroňe, kam jsme byli pozváni paní pastorovou Karinou Wowry a sestrami, které byly u nás na sesterském setkání v březnu.
Sejdeme se u nás před kostelem v Havířově-Prostřední Suché a v obvyklý čas konání bohoslužeb, tedy v 8:45 hod. se společně vydáme na cestu. Zúčastníme se bohoslužeb v Ustroni, pak navštívíme muzeum spjaté s dějinami kostela, následně se setkáme se sestrami s Evangelického sdružení Marie-Marta zabývajícího se práci s handicapovanými a jinak potřebnými, a nakonec můžeme navštívit lázeňský park s amfiteátrem, solankovou gradovnou a nově rekonstruovaným kajakovým jezírkem. Pravděpodobně navštívíme i tamní Muzeum Bible s výstavou, která se zrovna bude konat na téma: Historie a věrohodnost Bible.
Pokud byste se rádi výletu zúčastnili a nejste ještě přihlášení, učiňte tak neprodleně na tel. č. 731 102 364.