Koncert pieśni pasyjnych

Wystąpi Polski Chór Mieszany Collegium Canticorum pod dyr. Anny Szawińskiej.

Polský smíšený sbor Collegium Canticorum je jedním z nejznámějších uměleckých souborů Těšínského Slezska. Reprezentuje polskou národnostní menšinu žijící v České republice. Na pravidelné zkoušky, které se konají 1x týdně v Těšínském divadle, se jeho členové sjíždějí ze 16. obcí. Nejsou profesionálními hudebníky, ale zpěv se stal jejich velkou vášní.

Sbor byl založen v roce 1986 v Českém Těšíně. Nyní pracuje pod uměleckým vedením Anny Szawińské, magistry na Umělecké fakultě Slezské univerzity v Katovicích. Předsedou výboru sboru je Roman Najder. Collegium Canticorum je členem Unie českých pěveckých sborů, Polského svazu sborů a orchestrů.

Sbor prezentuje pestrý repertoár, vystupuje na celém území Těšínského Slezska, organizuje koncerty světské i sakrální hudby, nahrává CD. Několikrát se zúčastnil těšínského festivalu Viva il Canto, pro který nastudoval Mozartovo Requiem či Haendlova Mesiáše. Kromě četných vystoupení v České republice a v Polsku se Collegium Canicorum zúčastnil festivalů a soutěží na Slovensku, v Anglii, Maďarsku, Rakousku, Řecku, Itálii a Švýcarsku.

Sboristé si váží všech ocenění, která získali na různých soutěžích a festivalech. K nejvýznamnějším patří vítězství v celostátní pěvecké soutěži „Legnica Cantat“(2002), ocenění „trés bien“ z mezinárodního festivalu v Montreux (2005), 2. místo ve finále Celostátní soutěže adventní a vánoční hudby v polském Bedzině (2005), 1. místo na Mezinárodním festivalu Antona Brucknera v Linzi (2007) nebo stříbrné pásmo na Celostátní soutěži pašijové písně v Bydhošti (2011).

Datum

Dub 02 2023
Expired!

Čas

8:45
Evangelický kostel Havířov-Prostřední Suchá

Umístění

Evangelický kostel Havířov-Prostřední Suchá
Evangelický kostel, Stará
Kategorie

Další událost

X
QR kód