Prof. John Lennox v Třinci

Zveme vás na jedinečné setkání s Johnem C. Lennoxem profesorem matematiky a filozofie vědy v Oxfordu, které se uskuteční 1. dubna v 17:00. Pro tuto příležitost jsme výjimečně objednali divadelní sál kulturního domu TRISA, a.s.

Přednáška i diskuze jsou simultánně tlumočeny Radkou Brahovou. Moderátorem setkání je novinář a hudebník Petr Vizina.

Vstupné je 200 Kč. Pro studenty platí zvýhodněné vstupné 99 Kč.

Akci organizují bratři Walachové ve spolupráci s Knihovnou Třinec. Částka, která bude vybrána na vstupném bude předána vybraným třineckým organizacím, které se věnují a pracují s dětmi a mládeží.

John C. Lennox je profesorem matematiky a filozofie vědy na Univerzitě v Oxfordu. Vystudoval matematiku na Cambridge University, kde získal doktorát za disertaci Centrality and permutability in soluble groups. V Oxfordu následně získal doktorát v oblasti filozofie vědy; na University of Surrey získal MA v oboru bioetiky. Působil na univerzitách ve Vídni, Wützburgu a Albertě, Minsku, Kyjevě, Moskvě, Novosibirsku a Ramat Ganu. Plynule mluví německy, španělsky, francouzsky a rusky. Z ruštiny přeložil řadu významných matematických publikací. Posledních několik let se věnuje obhajobě křesťanské víry zejména v konfrontaci s novým ateismem. Lennox je členem London Mathematical Society, Trinity Fora a mnoha univerzitních spolků v Oxfordu. Jeho polemiky s Richardem Dawkinsem a Christopherem Hitchensem dokonce vyšly knižně (God’s Undertaker: Has Science Buried God?, 2009; Gunning for God, 2011; Seven Days that Divide the World, 2011). Je názorovým oponentem Stephena Hawkinga, na jehož publikaci The Grand Design (2011) Lennox odpověděl knihou God and Stephen Hawking (2011).

Datum

Dub 01 2020

Čas

17:00
Kulturní dům Trisia

Umístění

Kulturní dům Trisia
Nám. Svobody 526, Třinec

Další událost

X
QR kód

Leave a Reply