1. Na sborovém blogu Sušská rybka najdete záznamy ze všech tří Dnů duchovní obnovy, od Popeleční středy do prvního postního pátku, s tématy: Solidární Bůh, Solidární církev a Solidární život. Doporučujeme shlédnutí těchto velmi zajímavých půlhodinových pořadů.

2. Najdete tam také odkaz na postní páteční bohoslužby, které se seniorátně vysílají z kostela Petra a Pavla Na Nivách v Českém Těšíně, včetně záznamu z té poslední bohoslužby, během níž sloužil slovem pastor Marcin Pilch z českotěšínského sboru ČCE Na Rozvoji. Další pátek bude sloužit náš pastor Janusz. Nové bohoslužby jsou dostupné vždy od pátečních 17:00 h, kdy se živě konají v Těšíně. Pastoři našeho seniorátu se dohodli, že budou zvát své sborovníky na tyto seniorátní bohoslužby, již naposledy byli v Těšíně přítomní hosté z jiných sborů, kostel je dost velký a jsme zváni.

3. Dnešní polská bohoslužba v TVP3 se výjimečně vysílá dřív, již ve 14:00 h, z luteránského kostela v Rypině, v Kujavsko-pomořském vojvodství, asi 50 km východně od Toruni.

4. Ve středu v 9:00 h bohoslužby v domově seniorů v Horní Suché.

5. V tentýž čas ve sborovém domě bohoslužby pro muže.

6. Na příští neděli vás zveme sem do kostela na 8:45 h, na společnou bohoslužbu se zpěvem z polských kancionálů a kázáním sborového pastora.

7. V úterý 16. února zemřel ve věku 71 let bp. emeritní biskup Jan Niedoba z Luteránského evangelického kostela augsburského vyznání. Svou službu začínal v našem sušském sboru po boku pastora Alfreda Fierly. Pohřeb zesnulého se bude konat zítra, v pondělí 22. února ve 14:00 h z kostela v Bystřici.

jak

jak