„Neodpírej dobrodiní těm, kteří je potřebují, když je v tvé moci je prokázat.“ (Bible)

Milí přátelé, opět si vás dovolujeme oslovit s prosbou o pomoc pro děti a seniory. Znovu pro tu nejzranitelnější skupinu. Tentokrát ale do oblasti, která byla a stále ještě je postižena válkou.

Letošní 18. ročník chceme zaměřit pro lidi, kteří nemají sílu odejít ze svých domovů, nechtějí nebo nemají vlastně kam odejít. Žijí v místech, kde se bojuje nebo jejich domovy jsou ničeny letecky, dělostřelecky a podobně.

Asi si nedokážeme plně uvědomit, co tito lidé prožívají, a proto se chceme malým dárkem na ně zaměřit a projevit tak naše cítění s nimi. Vždyť jeden z nejkrásnějších pocitů je, když víš, že pro někoho něco znamenáš. Ne každý člověk potřebuje ke štěstí drahé věci, někomu stačí jen pořádné objetí. Jak někdo moudře poznamenal. Dárek, který se vejde do igelitové tašky, je takovým objetím z našich domovů. Z důvodu nekomfortního vaření, prosíme o potraviny tohoto typu. Pro seniory: konzervy masové, fazolové, paštiky, polévky čínské apod, ovesné kaše, ponožky, sladkosti: Milena, Kofila, nějaké tyčinky a tak. Pro děti: panenka velikosti Barbiny, auta do 30 cm délky, pastelky, plastelína, omalovánky, bloky a sešity A5, sladkosti, potraviny stejně jak pro seniory.

Znovu ale především prosíme o finanční dary na zakoupení potravin, léků, lékařské zákroky a dopravu pomoci na místo pro naše ukrajinské spolupracovníky, kteří tuto pomoc vozí až 1 500 km.

Vážení dárci, velmi si vážíme vaší každoroční pomoci a přejeme vám mnoho zdaru ve vašem životě, ale především Boží ochranu a vedení. Bůh vám žehnej.

Rada Pomoci Těšínského Slezska

Bankovní spojení: 183 153 869/0300

 

jak

jak