Heslo dne: Hle, jdeme do Jeruzaléma a na Synu člověka se naplní všechno, co je psáno u proroků. (L 18,31)

1. Děkuji vám, že z ohledem na druhé dodržujete zásady bezpečného chování, nezávisle na nařízeních vlády, že také nezávisle na nouzovém stavu nebo jeho absenci používáte zdravý rozum. Naše bohoslužby dnes ještě teoreticky mají omezený počet účastníků, nevíme jak to bude od pondělka, nicméně je rozumné zachovávat rozestupy, dezinfikovat si ruce u vchodu do kostela a mít správně nasazené roušky.

2. Dnešní sbírka, jakožto nejbližší výročí Lutherova úmrtí (18. února 1546) je tradičně věnována na Sdružení Martina Luthera v ČR. Jeho předsedou je současně pastor Emil Macura z Karviné. Sdružení je zaměřené na publikační činnost, popularizaci reformačního odkazu a materiální podporu duchovní služby. Od počátku je náš sbor, který je na kostelní fasádě označen písmeny AV (Augsburské vyznání), členem sdružení a tímto vám děkujeme za roční příspěvek ve formě jmenované sbírky u dveří.

3. Pokud sledujete vysílání polských bohoslužeb v TVP3, dnes v 15:50 budeme moci shlédnout přenos bohoslužeb z kostela v Jelení Hoře-Teplicích na Dolním Slezsku – vidíme na snímku tu krásnou polohu města na úpatí Krkonoš a Jizerských hor.

4. Ve středu začíná postní období, naše presbyterstvo se rozhodlo ve složitém pandemickém čase nepořádat postní páteční služby Boží ve sborovém domě. Na popeleční středu sejdou se jen muži na jejich bohoslužbě ve sborovém domě v 9:00 h.

5. Již několik let je začátek postního období v naší církvi ve znamení Dnů duchovní obnovy. I letošní program připravila naše církev ve spolupráci s EC M.I.S.E. Bude vysílán on-line na kanále Youtube naší církve ve dnech 17. – 19. února vždy v 18:00 h. Budeme moci zhlédnout duchovní zamyšlení, písně, interview. Pro zjednodušení bude opět aktivní okno na naší Sušské rybce, skrze které se jedním kliknutím vždy připojíme k vysílání.

6. Původně byly plánovány celocírkevní on-line přenosy pátečních postních bohoslužeb. Z toho sešlo, poněvadž některé sbory přece jen budou tyto bohoslužby pořádat ve svých kostelích. My jsme se v našem seniorátu dohodli v kruhu pastorů a kurátorů, že budeme propagovat bohoslužby vysílány z kostela Na Nivách v Českém Těšíně. Mám již vytištěné plakáty, aby něco viselo na našich venkovních nástěnkách, ale jsem si je v pátek nestihl vyzvednout, proto vidíte zatím to, co je na plátně. Bohoslužby se budou konat každý pátek v Těšíně, vždy v 17:00 h, a všichni ostatní je budeme moci sledovat na Sušské rybce. V pátek 19. února slovem poslouží pastor Marcin Pilch ze sboru ČCE Na Rozvoji, 26. února bude vést bohoslužbu moje maličkost, pak 5. března bude sloužit pastor Libor Šikula z Albrechtic, 12. března emeritní biskup Stanislav Piętak, 19. března senior Roman Raszka z Návsí, pak 26. března pastor Lukáš Sztefek z Těrlicka.

7. A živě na příští neděli vás zveme sem do kostela na společnou, trošku více však českou bohoslužbu, se zpovědí a Večeří Páně, jako obvykle v 8:45 h.

jak

jak

Leave a Reply