1. Na Boží hod vánoční jitřní bohoslužby v 7:45 h v kapli v Horní Suché, pak hlavní v kostele v Havířově-Prostřední Suché, v 8:45 h.

2. Na druhý svátek vánoční, Svátek Štěpána, se bohoslužby u nás v kostele nekonají, vydáme se společně na seniorátní nebo-li sousedskou bohoslužbu do Českého Těšína, do kostela apošt. Petra a Pavla Na Nivách na 9:00 h. Zvěstí Božího slova poslouží pastor Lukáš Sztefek z Těrlicka.

3. Na Štěpána odpoledne jsme zváni Křesťanským společenstvím do kostela v Těšíně Na Nivách na tradiční setkání, tentokrát s názvem „Umlčíš pravdu?“ a slovem hosta, dr. Czesława Bassary, předsedu polské Dětské misie.

4. V neděli po svátcích dne 29. prosince se také služby Boží u nás v kostele nekonají. Všechny sborové spolupracovníky srdečně zveme na odpoledne, na Povánoční setkání, tradiční „vigilijku“, která začíná v 15:00 h ve sborovém domě.

5. Dne 31. prosince, poslední den v roce, bohoslužby u nás v kostele v 16:30 h se zpovědí a Večeří Páně. Pak v den Nového roku bohoslužby se sbírkou na varhaníky v 8:45 h.

6. Ve dnech 6. – 10. ledna se bude v našich sborech konat Alianční týden modliteb. První setkání v rámci ekumenických modliteb se koná u nás ve sborovém domě v pondělí 6. ledna v 17:00 h. V jeho rámci se bude konat menší koncert našeho hosta, bratra Rostislava Hesska ze Suchdolu nad Odrou, písničkáře a kazatele z Církve adventistů sedmého dne, který nám poslouží jak slovem, tak i zpěvem svých autorských písní. Bratra Rosťu si určitě pamatujeme, měl u nás v kostele koncert před několika lety, těšíme se, že jej opět budeme moci uslyšet.

7. V neděli 19. ledna pak vystoupí v rámci dopolední bohoslužby pěvecký sbor „Sucha“ působící při Místní skupině PZKO v Horní Suché, pod vedením Tadeáše Danela. Bude to bohoslužba za jednotu, v rámci Týdne modliteb za jednotu křesťanů. Zvěstí Božího slova poslouží ThLic. Cezary Mizia, Th.D. z církevní obce Starokatolické církve v Českém Těšíně.

 

Podrobnosti ohledně akcí najdete v rubrice KALENDÁŘ.

jak

jak

Leave a Reply