1. Dnes ráno se konaly bohoslužby se zpovědí a Večeří Páně v kapli v Horní Suché; další na Velikonoční neděli dne 17. dubna v 7:45 h.

2. Srdečně vítáme v našem středu biskupa naší církve br. Tomáše Tyrlíka s manželkou; bratr biskup se chce setkat s přítomnými zde presbytery a členy akčního výboru, prosíme vás, abyste se po bohoslužbě zastavili v zakristii.

3. Zítra po úředních hodinách hřbitovní zprávy, v 18:00 h porada ohledně projektu „170 let školství v Havířově-Suché“, akce kterou chystáme na začátek září a souvisí jak s výročími v našem sboru, tak i Rokem výchovy a vzdělávání.

4. V úterý odpoledne ve sborovém domě Dětský klub Paprsek.

5. Ve středu od 9:00 biblická hodina v domově seniorů v Horní Suché.

6. Ve čtvrtek setkání mužů; dohodneme se zda dopoledne nebo odpoledne, dle změn.

7. Na pátek vás zveme do sborového domu na 6. postní bohoslužbu, tentokrát v jazyce českém; zvěstí Božího slova poslouží far. dr. Miriam Szökeová ze Slezské diakonie, koordinátorka služby nemocničních kaplanů ve SCEAV. Začátek v 16:30 h.

8. Na Květnou neděli, tedy za týden dne 10. dubna, vystoupí v rámci bohoslužeb v našem kostele ženský pěvecký soubor Laudate pod vedením paní pastorové Pavlíny Volné. Informujte o tom, prosíme, lidí ve vašem okolí a pozvěte je na tuto bohoslužbu.

9. Na Zelený čtvrtek dne 14. dubna, tradičně odpoledne v 15:00 h, budeme mít ve sborovém domě bohoslužby s Večeří Páně, a pak setkání u stolů (nejen) pro starší. Máme toto setkání v našich přehledech bohoslužeb, budeme telefonicky kontaktovat ty, kterým bychom chtěli pomoci se na bohoslužbu dopravit; pamatujme na to a informujme sborovníky v našem okolí.

10. Již nyní vás zveme, kromě bohoslužeb na Velký pátek a Velikonoční neděli, také na sousedskou, seniorátní bohoslužbu na Velikonoční pondělí 18. dubna, v 8:30 h v kostele v Havířově-Bludovicích. Hostem jenž poslouží zvěstí Božího slova bude Zdeněk Kašpárek, kazatel Církve bratrské z Třince, hudebně zpestří slavnost vystoupení a doprovod k některým písním od albrechtické skupiny Citadela.

11. V pátek jsme se rozloučili zde v kostele a pak na hřbitově v Horní Suché s dlouholetou presbyterkou a sboristkou s. Helenou Ožanovou, která byla odvolána do věčnosti 23. března ve věku 90 let. A vzkříšený Spasitel říká: „Neboj se. Já jsem první i poslední, ten živý; byl jsem mrtev – a hle, živ jsem na věky věků. Mám klíče od smrti i hrobu.“ (Zj 1,17.18). Amen.

jak

jak

Leave a Reply