V rámci iniciativy COVID19CZ byla uvolněna ke stažení nová mobilní aplikace eRouška, nad kterou převzalo záštitu Ministerstvo zdravotnictví ČR. Ta se má stát účinným nástrojem v boji s koronavirem, díky kterému by měla být uvolněna bezpečností opatření v Česku.

Nainstalujte si ji také a společně pomozme zastavit šíření koronaviru. Aplikace sbírá anonymní údaje o telefonech v blízkosti, aby pracovníci hygieny mohli snadněji dohledat potenciálně nakažené.

Vámi uvedené telefonní číslo využije hygienická stanice, aby vás mohla co nejdříve kontaktovat, pokud bude mít na základě informací z eRoušky nakaženého člověka podezření, že jste s ním byli v rizikovém kontaktu. 

Na rozdíl od jiných aplikací eRouška nesleduje a nesbírá informace o vaší poloze, ale pouze anonymně zjišťuje, se kterými dalšími uživateli aplikace jste přišli do bližšího kontaktu. Pokud onemocníte, vaše totožnost je známá jen a pouze pracovníkům hygienické stanice. Kritické kontakty se nedozví, kdo je mohl nakazit, ani kde a kdy. Vaše identita je ochráněna.

Aplikace na podobném principu fungují v zemích, jako je jako Singapur, Jižní Korea a připravuje se na Slovensku a v zemích západní Evropy, jako např. Švýcarsko či Francie.

Aplikaci vytvořili dobrovolníci spolupracující na platformě Covid19CZ pod záštitou Ministerstva zdravotnictví České republiky. Bezpečnost dat zaštiťuje řada nezávislých odborníků, včetně zástupců akademické sféry.
 

Čím víc nás bude, tím lépe to bude fungovat!

Aplikaci najdete na https://erouska.cz

jak

jak

Leave a Reply