Nakladatelství Biblion představuje čerstvý přírůstek do Malé edice klasiků – knihu Radikální učedník. Autorem je britský teolog John R. W. Stott (1921–2011), jedna z vůdčích osobností protestantského světa a osobní kaplan královny Alžběty II.

Stottova poslední kniha Radikální učedník, která vychází u příležitosti stého výročí autorova narození, nabízí perspektivu křesťanství, která má potenciál oslovit každého Kristova učedníka nejen pro svou čitelnost, ale hlavně palčivou aktuálnost. Stott pojmenovává problémy, které dnes dorostly děsivých měřítek: klimatická krize a s ní související sociální nespravedlnost, arogantní touha po nadbytku nebo pokušení jednoduchých řešení uvnitř černobílého světa. Teolog vybízí k radikálnímu následování Krista a pěstování vlastností jako je skromnost, schopnost naslouchat potřebám druhých a pokorné vědomí, že v naší slabosti potřebujeme Boha i své bližní.

V úterý 19. října se v prostorách sboru Církve bratrské v Soukenické ulici na Novém Městě Pražském uskuteční vzpomínkový večer a přivítání knihy. Promluví šéfredaktor nakladatelství Biblion Alexandr Flek, kazatelé Pavel Černý a David Novák nebo religionista Pavel Hošek, hudbou doprovodí hudební soubor Gospel Limited. Večer bude moderovat spisovatelka Jana Šrámková.

Nakladatelství Biblion se zaměřuje na vydávání duchovní literatury relevantní pro současného čtenáře. Vlajkovou lodí nakladatelství je Bible v překladu 21. století, k dalším titulům patří díla českých i světových autorů otevírající biblické poselství současné generaci.

Klára Krásenská

jak

jak