Milí příznivci Sušské rybky a sušského sboru evangelického,

dnes jsme poslali do tisku říjnové číslo časopisu Přítel-Przyjaciel s provokativním tématem „Bez SCEAV na světě?“ Ve druhé polovině týdne, nejpozději v pátek, číslo bude připraveno k distribuci na sbory.

Píšu o tom kvůli situaci, ve které se zrovna teď nacházím, a tato situace mi znemožňuje dovézt časopis do jednotlivých sborů. Kvůli kontaktu s kolegou z redakční rady, který je zrovna nemocen na covid-19, se sám nacházím v karanténě. Jsem sice zdrav (doufám, že do konce karantény – i nadále – tak zůstane), nebyl jsem dokonce kvůli absenci jakýchkoliv potíží či příznaků ani poslán na test, nicméně do pondělka musím zůstat doma. Požádal jsem proto svého zástupce v redakci, br. pastora Vlastíka Ciesara a ostatní pastory, aby pomohli s distribucí. Máme se na co těšit, viz obsah čísla…

Mám také obrovskou prosbu, pamatujme prosím v modlitbách na nemocné, nejen ty naše, ve sboru, nýbrž i mj. bratra Tomáše Samiece, a také na pastory z Polska: Leszka Czyże a Piotrka Wowry. Níže úryvek z dopisu br. Jurka Marcola:

Jeśli idzie o księdza Leszka, to powoli wraca do sił, wczoraj już krótko usłużył podczas konfirmacji w Malince. Ksiądz Piotr jest podłączony do maszyny ECMO w Krakowie i czeka na transplantację płuc. Maszyna ECMO zastępuje pracę płuc i serca w sytuacjach, gdy któryś z tych organów jest niewydolny, aby dostarczać tlen do krwi i usuwać dwutlenek węgla. Lekarze mówią, że jego stan jest stabilny, ale przed nim jeszcze długa droga w walce o życie. Dziękujemy za modlitwy o naszych pastorów. (dzięki uprzejmości ks. bpa-seniora St. Piętaka)

jak

jak

Leave a Reply