I tentokrát jinak

16. ročník ,,dárků“ – pomoci pro Ukrajinu

,,Bůh ti nedává další den života proto, že ho potřebuješ. Dává ti ho proto, že je na světě někdo, kdo potřebuje tebe.“

Milí přátelé, opět si vás dovolujeme oslovit s prosbou o pomoc pro děti, seniory a i letos vlastně zase pro celé rodiny.

Letošní 16. ročník je zase jiný, zvláštní. Již druhý rok se potýkáme a je poznamenán pandemií covid-19 a s tím související obavou lidí na celém světě o život a zdraví. Nemohli jsme a ještě nemůžeme úplně svobodně cestovat do zahraničí. Letošní cesty na Ukrajinu v červnu a říjnu byly vždy spojeny s nákupem potravin a finanční pomocí na léky pro nemocné. Stále monitorujeme osobně i přes naše ukrajinské spolupracovníky situaci, a tak aspoň z části známe potřeby ukrajinských přátel. Kvůli situaci způsobené koronavirem je stále ještě dost lidí v tíživé situaci a existenčních problémech. Růst cen energií i potravin nepostihl jenom nás, ale i lidičky v této části světa.

V letošním roce to znovu nebudou klasické dárky, které jsme vždy chystali, ale budou to rodinné balíky trvanlivých potravin, jejichž váha (8 – 25 kg) se bude odvíjet od počtu členů domácnosti. V balíčku bude také nějaká sladkost, šampon, zubní pasta, kartáček aj. Znovu i letos je důraz kladen po konzultaci s ukrajinskou stranou na potraviny.

V letošním roce vás moc prosíme o pomoc pro Ukrajinu v této omezené podobě: funkční hračky, školní potřeby, hygienické potřeby, ale především prosíme o finanční dary na zakoupení potravin na místě.

Díky Boží milosti, vašim štědrým darům a pomoci, můžeme pomáhat. Děkujeme, moc si toho vážíme. Bůh vám žehnej!

 

Za radu Pomoc Těšínského Slezska

Hynek Dona

Bankovní spojení: 183 153 869 / 0300

jak

jak

Leave a Reply